Helix poliester - ultradźwiękowe szycie na miarę

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” - dlatego jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, udoskonalamy się i wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Klientów. Jesteśmy jednym z niewielu producentów na świecie, którzy produkują filtry z osłonami, wykonanymi z poliestru. Ta nowatorska metoda jest stosowana w naszym zakładzie do produkcji wkładów filtrów oleju, paliwa oraz niektórych filtrów powietrza.
 

20171016_113100-1


Co wyróżnia osłony wykonane z poliestru? Czym różnią się od dotychczas stosowanego papieru osłonowego?                                   
+ Wytrzymałość
Poliester jest materiałem niezwykle wytrzymałym, bardziej odpornym na rozerwanie i uszkodzenie, niż papier. Materiał ten jeszcze lepiej stabilizuje plisy papieru filtracyjnego, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniom.          
+ Ultradźwiękowa metoda scalania materiału  
Produkowane przez nas osłony, łączone są ultradźwiękowo. Jest to nowoczesna technologia, która zapewnia większą trwałość, chroni przed rozerwaniem i rozpruciem osłony. Wkłady z osłonami poliestrowymi pozbawione są szwu, znajdującego się po bokach.
+ Mniejsza waga filtra
Docelowo planujemy zmienić metalową siatkę osłonową w produkowanych przez nas wkładach powietrza na helix poliester. Zastosowanie nowego materiału obniży wagę filtra, dodatkowo brak ostrych krawędzi zapewni większe bezpieczeństwo podczas montażu.
+ Większa odporność na wilgoć
Helix poliester ma właściwości hydrofobowe i chłonie mniej wody, niż papier. Zapewnia tym samym lepszą jakość i trwałość produktu.
+ Estetyka
Stosowanie poliestru zamiast papieru czy metalowej siatki, poprawia także walory estetyczne wkładów.
 
Helix poliester w odniesieniu do tradycyjnego papieru osłonowego, wykazuje dodatkowe korzyści zarówno przy montażu, jak i w trakcie użytkowania wkładów.
20171016_113334
Po lewej: ultradźwiękowo łączony helix poliester,  po prawej: szyty papier osłonowy
 
20171016_112935
Po lewej: wkład filtra powietrza z osłoną papierową, po prawej z helix poliestrem