Katalog filtrów

front.katalog

Filtry powietrza

Zadaniem tych filtrów jest zatrzymywanie cząstek stałych, takich jak pyły, sadza czy szczątki organiczne unoszące się w powietrzu zasysanym przez wlot do silnika. Koncentracja pyłów na drogach zawiera się w przedziale od 0.2 do nawet 200 mg/m3. Podczas jazdy samochodów, filtry powietrza są narażone na ich działanie. Jeśli powietrze jest niewłaściwie filtrowane, cząsteczki kurzu przenikają do silnika oraz w pewnym stopniu do oleju. W ten też sposób docierają do krytycznych obszarów, takich jak szczeliny prześwitu między wkładkami cylindra i tłokami, pierścieniami tłokowymi i sworzniami, gdzie powodują zużywanie się podzespołów. Rezultatem niedostatecznej filtracji powietrza będą też straty mocy silnika, powiększające zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń. Największe zużycie elementów silnika, powodują cząsteczki o wymiarach 10÷40 µm, porównywalne z wielkościami luzów w silniku. Czyste oraz pozbawione wilgoci powietrze jest więc niezbędne dla osiągów i żywotności silnika. Nasze wkłady powietrza zapewniają wysoką skuteczność filtracji przy sztywnej i trwałej konstrukcji.

Produkujemy dwa typy filtrów powietrza:
  • Wkłady filtra powietrza, z gwiaździstą przegrodą filtracyjną, o konstrukcji z metalowymi pokrywami bądź uszczelnieniami poliuretanowymi.
  • Filtry bezpieczeństwa - umieszczane wewnątrz wkładu zasadniczego, zapewniają ochronę silnika zarówno podczas wymiany wkładu głównego, jak też w przypadku jego uszkodzenia. Głównie są używane w bardzo trudnych warunkach o wysokim zapyleniu powietrza.
Do produkcji naszych filtrów używamy wysokiej jakości materiałów filtracyjnych, takich jak bibuła celulozowa impregnowana żywicami fenolowymi, akrylowymi i epoksydowymi oraz włókniny, takie jak polipropylen i poliester.

Kontakt

Eksport
Marlena Bazydło
tel.  87 621 84 52
kom. 724 664 666
e-mail: export@exmot.pl


Filtry motoryzacyjne - Polska Wschodnia
Tomasz Rencewicz
tel.  87 621 84 53
kom. 609 788 007
e-mail: handel@exmot.pl


Filtry motoryzacyjne - Polska Zachodnia
Marcin Uzdowski
tel.  87 621 84 55
kom. 724 222 121
e-mail: m.uzdowski@exmot.pl


Filtry przemysłowe
Aneta Sigiel
tel. 87 621 84 54
kom. 609 788 006
e-mail: przemysl@exmot.pl