Katalog filtrów

front.katalog

Filtr paliwa - olej napędowy i benzyna

Jak każda inna eksploatowana ciecz, paliwo podlega różnym zanieczyszczeniom przez cząsteczki, które wchodzą do niego w trakcie procesu produkcyjnego, podczas transportu i przechowywania a w końcu, kiedy zbiornik jest ponownie napełniany. Zanieczyszczenia znajdujące się w paliwie wraz z nim dostają się do całego systemu zasilania powodując nieodwracalne uszkodzenia precyzyjnych elementów. Zagrożeniem może być także zbyt wilgotne powietrze przenikające do wnętrza komory silnika oraz występujące wahania temperatury w ciągu doby. Obecność wody przyczynia się do obniżenia jakości paliwa w podobnym stopniu co zanieczyszczenia stałe. Kolejnym problemem, szczególnie w okresie zimowym, jest wytrącanie parafiny. Może ona blokować przepływ paliwa w układzie, a także we wnętrzu filtra, powodując problemy z uruchomieniem silnika. Funkcją filtra paliwa jest ochrona przed korozją i zużyciem części składowych układu paliwowego (pompa, gaźnik, pompa wtryskowa i elementy wtrysku), oraz przenikaniem cząstek do komory spalania silnika, co z kolei chroni pierścienie tłokowe i tuleje cylindrów. Najbardziej niszczycielskimi dla systemów wtrysku paliwa są ostre cząsteczki o wielkościach z zakresu 5÷20 µm.

Oferujemy trzy typy filtrów paliwa, które doskonale spełniają swoje funkcje:
  • Wkłady filtrów paliwa – wymienne elementy z gwiaździście plisowaną przegrodą, zapewniającą efektywną powierzchnię filtracji, umieszczoną na odpornym na ciśnienie centralnym rdzeniu.
  • Filtry puszkowe przykręcane – zintegrowane wkłady z metalową obudową.
  • Filtry przewodowe – przystosowane do montażu w sieci paliwowej.
Doskonałą skuteczność produktu zapewniają wysokiej jakości materiały filtracyjne: bibuła celulozowa impregnowana żywicą fenolową, włókniny (np. poliester) oraz filtry eko – Meltblown.

Kontakt

Eksport
Marlena Bazydło
tel.  87 621 84 52
kom. 724 664 666
e-mail: export@exmot.pl


Filtry motoryzacyjne - Polska Wschodnia
Tomasz Rencewicz
tel.  87 621 84 53
kom. 609 788 007
e-mail: handel@exmot.pl


Filtry motoryzacyjne - Polska Zachodnia
Marcin Uzdowski
tel.  87 621 84 55
kom. 724 222 121
e-mail: m.uzdowski@exmot.pl


Filtry przemysłowe
Aneta Sigiel
tel. 87 621 84 54
kom. 609 788 006
e-mail: przemysl@exmot.pl