O firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Motoryzacji "EXMOT", jest firmą specjalizującą się w produkcji i dostawie filtrów motoryzacyjnych oraz przemysłowych. Przedsiębiorstwo powstało w 1991 roku, z inicjatywy właściciela Eugeniusza Bogdana Sulewskiego, jako zakład zajmujący się regeneracją podzespołów i części zamiennych. Rok później, firma poszerzyła swoją działalność o produkcją wkładów filtracyjnych, głównie dla potrzeb motoryzacji. Początkowo, oferta ograniczała się do produkcji i regeneracji filtrów, przede wszystkim do kilku marek samochodów ciężarowych. W krótkim okresie, wytwarzane przez EXMOT produkty, zdobyły uznanie wielu odbiorców, co w konsekwencji przyczyniało się do nieustannego rozwoju przedsiębiorstwa oraz ciągłego zwiększania jego udziału w rynku.

Obecnie oferta firmy EXMOT, to około 1000 pozycji, wśród których największą grupę stanowią filtry powietrza, oleju i paliwa do samochodów ciężarowych i dostawczych. Do naszego asortymentu należą również filtry przemysłowe, hydrauliczne, rolnicze oraz do samochodowych instalacji gazowych. W indywidualnych przypadkach jesteśmy w stanie wykonać filtry na podstawie dostarczonego przez klienta wzoru lub dokumentacji technicznej.

Odbiorcami naszych produktów są zlokalizowane na terenie całej Polski hurtownie i sklepy motoryzacyjne, serwisy, przedsiębiorstwa transportowe, zakłady komunikacji miejskiej a także użytkownicy urządzeń przemysłowych, maszyn budowlanych itp. Ponadto duży udział w obrotach firmy stanowi eksport. Obecnie skupia się on przede wszystkim na krajach Unii Europejskiej, Europy Wschodniej oraz Azji. Firma poprzez swój rozwój i działania wspierające powstawanie nowych możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa, gruntuje swoją silną pozycję na rynku i podkreśla znaczący wkład IAM w rozwój motoryzacji w zakresie regionalnym i globalnym.
IMG_1880